close
close

21 Kasım 2020

683

Bu yazımızda neler var?

Bu yazımızda, Doğum sonrası kilo verme, Doğum sonrasında korsenin yararları nelerdir? Doğum sonrası korse kullanımı nasıl olur? Doğum sonrası korse ne zaman kullanılır? vb. gibi birçok konuda bilgi sahibi olacaksınız. Eğer hazırsanız doğum sonrası korse yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

Doğum Sonrası Korse

Doğum Sonrası Korse

Hamilelik süresince her anne adayı belirli bir oranda kilo almaktadır. Bu kilolar kişinin hamilelik öncesinde kaç kilo olduğuna göre değişmekte ve alması gereken sağlıklı kilo miktarı bulunmaktadır. Bununla ilgili daha çok bilgiye hamilelikte kilo alımı başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz. Doğum sonrasında her annenin hayali kilolarından hızlı bir şekilde kurtulmak ve eski kilosuna ulaşmak olur. Ancak bu durum kısa zaman içerisinde gerçekleşmez. Bu yüzden önemli bir davetiye, düğün, toplantı vb. gibi olaylarda anneler şık ve güzel görünmek isteyecektir. Bu gibi durumlarda çoğu anne korse kullanmaktadır. Ancak sezaryen ile doğum yapmış ya da normal doğum yapmış kadınlar için korse, uzmanlar tarafından önerilmemektedir.

Doğum Sonrasında Korse Kullanımı

Çok kilolu veya karı yağlarınız kesi yerinin üzerine sarkan annelerde hava alacak şekilde korse kullanılabilir. Eğer anne isterse doğum sonrasından 40 gün geçtikten sonra korse kullanabilir. Ama unutmayın ki egzersiz yapmak korseden daha etkili ve kalıcı bir çözümdür. Eğer doğum sonrasında korse kullanımı kararı aldıysanız bunu mutlaka uzmanınızla görüşmeniz gerekmektedir. Eğer uzmanınız korse giymenizi onaylar ise bu size birkaç fayda sağlayabilir. Bunlar;

  • Kalça ve karın bölgesinde düzeltmeler sağlar
  • Rahimdeki şişliği azaltmaya yardımcı olur.
  • Vücut duruşunun düzelmesine yardımcı olur.
  • Bel ağrılarının azalmasına yardımcı olur.
  • Doğum sonrasında korse kullanımıyla derinin sarkmasında toparlanmaların daha kısa sürede tamamlandığı gözlemlenebilir.
  • Kıyafetlerinizin altında korse görünmeyeceği için doğumdan sonraki lohusalık döneminde size psikolojik olarak rahatlatma sağlayabilir.
  • Eski kıyafetlerini giyebilen annelerin lohusalık döneminde özgüvenini daha çok arttırabilir.

Lohusalık ile ilgili daha çok bilgi edinmek isterseniz lohusalıkta dikkat edilmesi gerekenler başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Doğum Sonrası Ne Kadar Süre Korse Kullanılır?

Sadece doğum sonrasında değil genel olarak da sürekli korse kullanımı kesinlikle önermemektedir. Çünkü uzun süreli kullanımlar aşırı bel ağrısı yapmaktadır. Doğum sonrası korse kullanımı uzman görüşü alındıktan sonra kullanılsa da fazla uzun süreli kullanılmaması gereklidir.